دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • فرایندهای گردش کار
  • آئین نامه ها ودستورالعمل ها
  • رسانه های آموزشی
  • مراکز ارائه خدمات
  • تماس با ما
  • درباره مادفترچه تلفن
شماره نمابر 56423343
شماره تماس 3-56439990
robatkarim@iums.ac.ir

برگزاری اولین کارگاه آموزشی ضمن خدمت برای معملیمن ؛مدیران ورابطین مدارس شهرستان رباط کریم

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۱۳ | 

 
 در مورخ  96/7/12  اولین  کارگاه آموزشی ضمن خدمت برای معملیمن ؛مدیران ورابطین مدارس شهرستان رباط کریم در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت ودرمان رباط کریم برگزار شد.
 در این کارگاه ابتدا فرید حامدی کارشناس تغذیه شبکه بهداشت ودرمان رباط کریم دررابطه با برنامه ارتقاء سطح سلامت دانش آموزان از طریق آموزش تغذیه و مکمل یاری با آهن  و مکمل یاری با ویتامین دی  ؛نحوه اجرا ی آن و همچنین در موردمنابع غذایی ؛  مزایا  ؛ نحوه مصرف وعلائم کمبودهردوقرص  آموزش داد سپس تاکید کرد این  قرص ها باید درروزمشخصی  توزیع شود . کارشناس تغذیه شبکه بهداشت هدف ازبرگزاری این کارگاه را هماهنگی در خصوص اجرای مطلوب برنامه عنوان نمود  وبر اهمیت وجود فرم های اطلاعات اجرای برنامه مکمل یاری با آهن وویتامین دی درمدارس به عنوان مستندات اجرای برنامه و تکمیل آن ونگهداری در یک پوشه جداگانه درمدارس تاکید کرد.
سپس شادی حاجی باقری کارشناس مسئول واحد سلاکت جوانان ؛نوجوانان ومدارس  شبکه بهداشت وزهره محمدی کارشناس واحد سلامت جوانان ؛نوجوانان ومدارس  در موردنحوه اجرای معاینات پایه های 4و7و10وطرح مروج ، پدیکلوزیس واینکه امسال احتمال شیوع پدیکلوزممکن است بیشترازسالهای قبل باشد  مطالبی را عنوان کردند.
درادامه نگار ماسوری کارشناس مسئول واحد سلامت روانی ،اجتماعی و اعتیاد شبکه بهداشت با موضوع پیشگیری ازخودکشی در دانش آموزان و استراتژی های جهانی در بحث پیشگیری از خودکشی مطالبی را به صورت کامل ارائه نمود  همچنین وی یاد آوری کرد ارائه خدمات روانشناختی در مراکز بهداشتی درمانی به صورت رایگان انجام می شود.  
در پایان سیده فاطمه موسویان مسئول واحد آموزش سلامت شبکه بهداشت در خصوص برنامه ملی خودمراقبتی در مدارس صحبت کرد  وی اظهار داشت اصولاً خود مراقبتی بهداشتی به این معنی است که به اصول رفتارهای بهداشتی که سلامت جسم را تضمین می‌کند، آگاهی پیدا کنیم و مادام‌العمر به این مباحث عمل کرده و مهارت آن را به دست آوریم؛ این رفتارها مثل سواد خواندن و نوشتن از کودکی باید نهادینه شده و با تمرین و تکرار، ملکه ذهن فرد شودلذا معلمان و رابطین بهداشتی در مدارس نقش مهمی در نهادینه کردن رفتارهای بهداشتی و ترویج سبک زندگی سالم در دانش آموزان را بر عهده دارند.
مسئول واحد آموزش سلامت شبکه بهداشت در ادامه بسته های آموزشی خودمراقبتی را به اختصار معرفی نمود تا  این کتب را هم در سبد مطالعه خود قرار دهند و هم اولیا دانش آموزان را تشویق به تهیه و مطالعه این کتب نمایند ضمناً لوح فشرده کتب خودمراقبتی شامل (خودمراقبتی در ناخوشی های جرعی ،خودمراقبتی  در سکته های قلبی مغزی و سرطانها خودمراقبتی هفته به هفته بارداری خودمراقبتی در جوانان خودمراقبتی و سبک زندگی سالم خودمراقبتی در دانش آموزان ابتدایی خودمراقبتی در دانش آموزان متوسطه پایه اول خودمراقبتی در دانش آموزان متوسطه دوم )به حاضرین تقدیم شد .
درپایان جلسه قرصهای ویتامین دی وآهن و هم چنین کتاب راهنمای خودمراقبتی برای سفیران دانش آموزی    تحویل مدیران  مدارس متوسطه دوره اول ودوم  دخترانه گردید .

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 244 بار   |   دفعات چاپ: 41 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر